Dlaczego chcemy robić gry?

Wierzymy że tworzenie gier jest sztuką, a gry mogą być podobne filmom. Fabuła, silne emocje i klimat oprawy graficznej są ważniejsze niż umiejętności gracza i szczegółowość grafiki. Wierzymy że w przemyśle gier komputerowych jest miejsce dla głębszych, poruszających czy nawet nostalgicznych filmów interaktywnych.

Jeżeli czujesz podobnie – zacznijmy tworzyć Gry razem.

Jak chcemy je robić?

Pracujemy zarówno na Unreal Engine 4 jak i na własnym, nowym silniku napisanym pod C++/DirectX 11. Stworzyliśmy też swego rodzaju eko-system do produkcji gier, w skład którego wchodzą wtyczki do programu 3ds max – dzięki czemu animatorzy i projektanci poziomów mogą pracować nad grą wewnątrz dobrze znanych im aplikacji. Łączymy naszą pracę z niesamowitymi zasobami znalezionymi np. na free music archive. Obecnie działamy non-profit, ale jakiekolwiek przyszłe zyski będą dzielone pomiędzy członków zespołu.

Nad czym obecnie pracujemy?

Through Your Eyes – dramat/thriller/fantasy/młodzieżowy. TYE ukazuje życie młodego chłopaka cierpiącego na insomnię. Gra stara się zamieszać Ci w głowie, przeplatując rzeczywistość z surrealistycznymi wizjami do stopnia w którym tracisz pewność co jest snem, a co jawą. Jest także dziewczyna, Alicja. Tajemnicza, odległa i inna dziewczyna, z jakiegoś powodu zainteresowana właśnie Tobą. Dowiesz się dlaczego? Spróbujesz żyć snem? Co znajdziesz na końcu tej drogi? Sny, rzeczywistość, wolność… szaleństwo?

Kogo szukamy?

Ludzi którzy dzielą nasze przekonania. Od projektantów grafiki i muzyków po programistów i współfundatorów. Pisz śmiało na contact@feydreamers.com. Możesz też sprawdzić aktualną listę najbardziej poszukiwanych przez nas osób.

W jakich graczy celujemy?

Chcesz zagrać w film. Obejrzeć go, poczuć pod skórą. Ale także coś więcej – być jego realną częścią, dokonywać wyborów które mają prawdziwy wpływ na rozwój wydarzeń. W ten sposób zatapiasz się jeszcze głębiej w tym fikcyjnym świecie.

FeyDreamers,
Film-game studio